Wellness, relaxace a sport

V prostorách penzionu můžete využít naše vlastní wellness centrum s překrásným výhledem na jedinečné panorama Národního parku Šumava, které Vám umožní příjemný odpočinek při relaxační hudbě, uvolnění od napětí a stresu, a načerpání nové energie.

Wellness centrum v Rezidenci Vogelsang.
  • k odpočinku a relaxaci můžete využít prostor s dřevěnými polohovacími lehátky
  • v prostorách tělocvičny si můžete dle libosti zacvičit, nebo se protáhnout na fitness přístrojích
  • pro uvolnění těla jsou k dispozici různé druhy masáží

Nebo vám může posloužit:

Finská sauna – Klasická finská sauna se vyznačuje teplotou mezi 85 a 100°C a nízká vlhkost okolo 10 až 30%.

Bio sauna – Biosauna je kombinace finské a parní sauny. Hlavní rozdíl oproti finské sauně je ten, že biosauna se vyhřívá na nižší teplotu než finská sauna, ale má vyšší relativní vlhkost vzduchu (30-60%). Právě touto hodnotou vlhkosti se biosauna podobá mírnější parní sauně. Biosauna je vhodná pro kardiaky, protože nedosahuje takových teplot jako finská sauna a zároveň slouží k ozdravným procesům horních cest dýchacích. Teplota vlhkost v sauně je udržována automaticky.

Infra sauna – Infrasauna pracuje pomocí vyzařování infračervených paprsků. Dlouhovlnné infračervené záření proniká rovnou do tělových tkání. Dostane se až do hloubky více jak 4 cm. Vše proběhne zcela přirozeně – svaly se uvolňují a zklidňují, tělo není zatěžováno. Infrasauna má energii nastavenou tak, aby se co nejvíce vyrovnala energii vyzařované lidským tělem. Produkování potu v infrasaunách je až třikrát vyšší – při okolní teplotě již okolo 45-60°C.

Parní komora – Parní sauna je teplá mlhová lázeň (cca 45°C, vlhkost až 100%), podobná sauně. V porovnání s klasickou saunou však není tak horká a je mnohem vlhčí. Prohřívání v páře má jako lázeňská procedura výrazný preventivní účinek. Pravidelné návštěvy páry zvyšují otužilost organismu a jeho odolnost proti běžným infekcím horních cest dýchacích, povzbuzuje a vylepšuje nervové i hormonální funkce a umožňují organismu zbavovat se ve zvýšené míře škodlivých zplodin látkové přeměny.

Whirlpool – kombinuje tři prvky relaxace, které jsou pro organismus obzvláště zdravé: voda, teplo a masáž. Na jedné straně voda o teplotě 36°C zajišťuje beztížnost, která uvolňuje celé tělo. Voda může proniknout hluboko do pokožky a poskytnout jí vlhkost, což výrazně zlepšuje vzhled pokožky. Navíc má teplo pozitivní vliv na krevní oběh. Masážní trysky pomáhají uvolnit napětí.