Home
Wellness & Aktivity
Aktivity

Aktivity

Výlety a sportovní aktivity

Okolí Kašperských Hor, a tím i Vogelsangu, je ideální pro turistické výlety, sportovní aktivity a v blízkosti je mnoho kulturních památek.

Výlet na sněžnicích v okolí Rezidence Vogelsang.
Skiareál Kašperky

Osvětlená sjezdovka v Kašperských Horách na kopci Lišák.

Lyžařský areál Zadov-Churáňov
Hrad Kašperk

Gotický hrad Kašperk leží 5 km severně od Kašperských Hor. Byl postaven králem Karlem IV. v roce 1356 k ochraně zlatých dolů a staré zemské stezky. Kašperk – původním jménem Karlsberg, na počest svého zakladatele – je nejvýše položeným královským hradem v Čechách. Pravděpodobně v 15. století byl pro lepší obranu hradu vystavěn na vrchu východně od Kašperku Pustý hrádek, z něhož se však dochovaly pouze ruiny. Hrad Kašperk je otevřený pro veřejnost po celou hlavní sezonu, až do konce října.

Hrad Kašperk, pohled z Pustého hrádku.
Hrad a zámek Velhartice

Nachází se poblíž cesty do Železné Rudy, vypíná se na srázném úbočí hory Borek s výškou 853 m.n.m., zřícenina hradu pochází ze 14. století.

Hrad Rabí

Zřícenina středověkého hradu známého tím, že zde v roce 1421 Jan Žižka přišel o oko, leží 9 km severovýchodně od Sušice.

Obří hrad

Pověstmi opředené keltské hradiště, archeologická památka ležící asi 1 km západně od osady Popelná.

Dvorec Antýgl

Dvorec Antýgl, dřevěná usedlost a bývalá sklárna z počátku 16. století, leží v údolí řeky Vydry, ve výšce 928 m nad mořem, při silnici ze Srní do Modravy v Šumavském národním parku. Sklárna, která zde byla provozována od roku 1523, zanikla počátkem 19. století. Původ názvu dvorce je odvozován od německého „ein Tiegel“ (jeden tyglík, jedna huť). Antýgl je ukázkou typické šumavské architektury.

Pramen Vltavy

Pramen nejdelší české řeky Vltavy se nachází několik kilometrů jihozápadně od obce Kvilda na Šumavě, v nadmořské výšce 1172 m.n.m. Ve skutečnosti však Vltava vzniká spojením několika bystřin a pramenů, které se nacházejí vysoko v nepřístupném terénu Národního parku Šumava. Místo symbolického pramenu je přístupné po asfaltové silnici, po modré turistické značce, nebo na kole po cyklotrase 1041.

Řeka Vltava v Národním parku Šumava.
Hradlový most

72 metrů dlouhý hradlový most na řece Vydře je replikou dřevěného historického mostu, který zachytával soustavou tyčí plavené dřevo a směroval je do plavebního kanálu. Most leží v obci Rechle, na začátku šestikilometrové turistické trasy, vedoucí podél Vchynicko-tetovského plavebního kanálu. Trasa je přístupná i vozíčkářům.

Muzeum Šumavy v Kašperských Horách

Stálá expozice věnovaná přírodě a historii života a práce lidí na Šumavě.

Muzeum motocyklů v Kašperských Horách

S expozicí České hračky.

Čeňkova Pila

Expozice „Šumavská energie“ v budově vodní elektrárny Vydra, vlastní stavba elektrárny byla zahájena v dubnu 1937 a je spojena se jménem Ing. Karla Kosky.

Čeňkova Pila, turbíny vodní elektrárny.
Místní vycházkové okruhy (5-7 km)

Popisy a mapky poskytuje Městské kulturní a informační středisko Kašperské Hory (budova radnice na náměstí).

Cyklistické značené trasy
Cyklistické výlety v okolí Rezidence Vogelsang.
Sdílet na sociálních sítích

Facebook

Twitter

Google+

Partneři

Hotel Jean de Carro

Rezidence Vacattio

Buena Vista Club

Kudyznudy.cz

Rezidence Vogelsang(+420) 723 919 415(+420) 602 193 156info@rezidencevogelsang.cz